Transportues çipi për vegla makine

Përshkrim i shkurtër:

Materiali: Çeliku i karbonit, çelik inox.
Lloji: Transportues zinxhir
Gjendja: E re
Struktura:Sistemi transportues


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Markë Amho
Numri i modelit XYLP
Materiali Çeliku i karbonit
Ngjyra e disponueshme E zezë, e bardhë, e kuqe, gri, e verdhë.
MOQ 1
Shërbimi QEM Mund të personalizohet
Paketimi Rast kompensatë
Pagesat Western union, gram parash, Paypal,, Transfertë bankare.
Transporti Nga deti. Me ajër
Koha e dërgimit Brenda 15 ditëve pune pas pagesës suaj.
Pesha Dimensioni: Aplikimi: Kërkesa jo standarde e klientit Makinë CNC

peshë

Parametrat kryesorë teknikë

Kodi

L1

B

B1

B2

H

α

Emri

Horizontale

gjatësia

Gjerësia e përgjithshme

Mbledhja e gjerësisë

Gjerësia efektive

Ngritja

lartësia

Këndi i ngritjes

Madhësia

0 ~ 60°

Parametrat teknikë ndihmës

Kodi

H1

H2

L

L2

L3

P

Emri

Lartësia e guaskës

Lartësia e përgjithshme

Gjatesia totale

Gjatësia e mbledhjes

Mbështetja e distancës së këmbës

Fuqia e motorit

Madhësia

shënim

(1) Fuqia e motorit mund të përcaktohet nga gjerësia efektive e B2, L1 dhe lartësia e ngritjes H.
(2) Nëse hapi i pllakës së zinxhirit është i ndryshëm, lartësia e H1 do të jetë gjithashtu e ndryshme.
Katrani 31,75 mm. Lartësia minimale e H1 është 100 mm.
Hapi 38,1 mm Minimumi, lartësia e H1 është 135 mm.
Katrani 50,8 mm Lartësia minimale e H1 është 180 mm.
Katrani 63,5 mm Lartësia minimale e H1 është 230 mm.
Katrani 101,6 mm Lartësia minimale e H1 është 260 mm.
(3) Dimensionet e përgjithshme të rezervuarit të ujit mund të bëhen në pamje të ndryshme sipas kërkesës së klientit.
(4) Mund të projektohet dhe fabrikohet sipas kërkesave të klientit.

Përshkrim

Përdoret kryesisht për mbledhjen dhe transportin e të gjitha llojeve të formës së rrotullës, masës, shiritit dhe patate të skuqura.Përdoret gjerësisht në veglat e makinerive CNC, qendrën e përpunimit dhe linjën e prodhimit fleksibël.Mund të përdoret gjithashtu si transportues për pjesët e vogla në farkëtim me grusht dhe të ftohtë. është një njësi funksionale e rëndësishme në sistemet e ftohjes për makineritë e kombinuara.Kjo pajisje mund të përmirësojë mjedisin e funksionimit, të zvogëlojë intensitetin e punës, të përmirësojë shkallën e automatizimit.
Ekziston një pajisje mekanike për mbrojtjen nga mbingarkesa në aksin kryesor.Kur zinxhiri i krueses është i mbërthyer me objekte të mëdha, mbingarkesa mund të rrëshqasë, për të mbrojtur motorin e makinës.
Transportuesi i çipave me rrip të varur me vijë të gjatë përdoret kryesisht për përcjelljen e çipave në makinën bluarëse CNC Longmen dhe makinën e mërzitjes me vijë të gjatë.

Si të zgjidhni

Në përgjithësi, ekzistojnë katër lloje të pllakës së zinxhirit, 31,75 mm, 38,1 mm, 58,8 mm dhe 63,5 mm. Në kushte të veçanta, ju mund të zgjidhni zinxhirin përcjellës me hapje të madhe 101,6. Pllaka e zinxhirit mund të ndahet në çelik karboni dhe çelik inox SS304 .Madhësia vendoset nga klientët.Nëse dëshironi të zgjidhni transportuesin e çipave me rrip të varur, thjesht mund të na ofroni gjatësinë, L dhe L1, ose L2, lartësinë horizontale H, gjerësinë B1 ose B. Zakonisht këndi është 60°, në kushte të veçanta këndi mund të jetë bërë nga 30° ose 45°.

Tabela e mirëmbajtjes

Përbërja

Intervali

Veprimi

Vërejtje

Pllakë menteshë

3 muaj

Kontrolloni tensionin dhe shtrëngoni nëse është e nevojshme

3 muaj

Kontrolloni për dëmtime

Zëvendësoni pjesët e dëmtuara

Elementi elektrik

-Motor

Shihni manualin e funksionimit

- Instalimet elektrike

3 muaj

Kontrolloni për këputje dhe dëmtime

Zëvendësoni instalimet elektrike me defekt

- Ndërprerës i nivelit

3 muaj

Kontrolloni funksionin

Tejkaloni të dy pikat e çelësit me aktivizimin manual

-Aparatet mbrojtëse

3 muaj

Kontrolloni funksionin

Pompat

Shihni manualin e funksionimit

Enë

6 muaj

Kontrolloni për rrjedhje, dëmtim dhe korrozion

6 muaj

Kontrolloni stabilitetin

Kontejneri duhet të jetë i sigurt

Kontrolloni shinat udhëzuese për konsum,

Kontrolloni kur ndërroni pllakën e menteshës

këndoj (1)
singleimg
këndoj (2)

  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni